Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası (1923-2014)

Davranışsal bağımlılıklar, bağımlılık tanımı itibariyle kimyasal bağımlılıklardan farklı olmasa da gelişim sebepleri ve tedavi süreçleri gibi yönlerden farklılık göstermektedir. Bireysel ve toplumsal bir sorun olan davranışsal bağımlılıklar üzerinde niceliksel ve niteliksel olarak artan bir çalışma mevcuttur. Bu bağlamda "Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası" bu alandaki tüm çalışma ve kaynakları içeren bir literatür olmuştur. Yoğun ve detaylı bir veri tarama ve tasnif süreci sonunda ortaya çıkan bu çalışma; en temelde bahsi geçen davranışsal bağımlılıklar alanında yapılan çalışmaların tematik olarak tasnif edilmesi formatında dizayn edilmiştir.
"Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası" çalışmasında İnternet, Televizyon, Bilgisayar, Cep Telefonu, Oyun, Kumar-Bahis, Yeme-İçme, Alışveriş, İş ve Cinsel Bağımlılık kategorileri yer almaktadır.

Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası (1923-2014) kitabını Yeşilay Yayınları'ndan temin edebilirsiniz.

YAZARLAR
Ömer Miraç Yaman Abdullah Sabit Tuna Zekiye Baykul
YAYIN TARİHİ
2015
YAYINEVİ
Yeşilay Yayınları
SAYFA SAYISI
172

Prof. Dr. Ömer Miraç Yaman
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü